Organizer ślubny

Zaręczyny

Gratulacje! Jesteście zaręczeni i wkraczacie w nowy etap Waszego życia. Do momentu ceremonii planowanie ślubu będzie sprawą najważniejszą. Będziecie podejmować wiele decyzji, poprzedzonych gorączkowymi dyskusjami, ciężką pracą ale i satysfakcją.

Im więcej czasu na przygotowanie ślubu i wesela tym lepiej, rok jest optymalnym okresem. Niezależnie od tego, czy macie 12 miesięcy czy 12 tygodni, to i tak będziecie mieli ogromną liczbę szczegółów do zaplanowania.

Pierwszą rzeczą jaką będziecie chcieli zrobić (jeżeli nie zrobiliście tego jeszcze), to ogłosić Wasze zaręczyny - i prawdopodobnie wydać przyjęcie zaręczynowe.

Następnie, zanim zaczniecie cokolwiek planować, musicie mieć jasny i  wyraźny obraz Waszego budżetu. Będziecie się musieli zdecydować na styl i wielkość Waszego ślubu i wesela, czy ma to być elegancka gala, czy skromne spotkanie rodzinne, a może coś pomiędzy.

Kolejne zadanie to podjęcie decyzji na temat daty i czasu oraz miejsca (bądź miejsc), w których odbędzie się ceremonia i przyjęcie weselne.

Kiedy macie już zarysowany obraz całości, można powoli zacząć zajmować się szczegółami: wybrać osoby do pomocy, zasięgnąć informacji w Urzędzie Stanu Cywilnego, kancelarii parafialnej, wynająć zespół muzyczny, fotografa, wideofilmowca, samochód, kwiaciarnię, kupić suknię ślubną, strój dla Pana Młodego, zamówić zaproszenia i obrączki, wybrać restaurację i ustalić menu.

Będziecie chcieli mieć rzeczy nie tylko najlepsze, ale także takie, które będą się razem dobrze komponować. Czasami warto jest skontaktować się z  profesjonalnymi firmami, które zajmują się doradztwem w tej dziedzinie.

Cenne wskazówki zawarte w tym poradniku przeprowadzą Was przez każdy etap przygotowań, aż do dnia najważniejszego - dnia Waszego ślubu.

Jeżeli to nie tajemnica, podzielcie się swoją radością z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Jesteście narzeczonymi - to zobowiązuje.

Dodaj komentarz