Organizer ślubny

Sześć miesięcy wcześniej

strój Panny Młodej - suknia ślubna

 

Strój Panny Młodej

Czas zacząć poszukiwania ślubnej kreacji. Szanując niepisaną tradycje zrób to z przyjaciółką, nie z przyszłym małżonkiem - chociaż to już się coraz cześciej zmienia.

Suknia, którą wybierzesz będzie najważniejszą i prawdopodobnie najdroższą częścią garderoby, jaką do tej pory posiadałaś. Odwiedzisz wiele salonów zanim znajdziesz suknię swoich marzeń, która uwidoczni wszystkie Twoje walory.

Jeżeli uda się Wam szybko wybrać suknię, to jej sprowadzenie lub ewentualne poprawki mogą potrwać nawet kilka miesięcy. Pamiętaj o tym, żeby powstrzymać się od pokusy zabrania gotowej sukni do domu, wcześniej niż tydzień przed samym ślubem. Twój salon, w którym ją zamowiłaś, jest napewno lepiej przygotowany na przechowanie jej, a ty unikniesz niepotrzebnych zagnieceń.

Dobierz starannie dodatki: welon, rękawiczki, buty, torebkę, biżuterię i pamiętaj o złotej zasadzie: trzeba mieć przy sobie coś nowego, coś starego i coś pożyczonego - podobno przynosi to szczęście.

 

Strój Pana Młodego

Tak naprawdę liczy się tylko jedno. Musisz być tak ubrany, aby Twoja narzeczona była jeszcze piękniejsza... Tradycyjny styl jest ponadczasowy i zawsze elegancki. Styl współczesny jest bardziej dynamiczny i zindywidualizowany. Dopuszcza różne kroje i możliwość wielu kombinacji. Ostatnio strój Pana Młodego wzbogacają kolorowe dodatki, często o odważnym wzorze. Również styl oficjalny poddany został odmładzającym zabiegom. Na klasycznych smokingach i frakach pojawiły się delikatne prążki i inne wzory. Do koszuli można założyć fular, ale popularna jest także mucha. Krawat nadaje się tylko do uroczystości o mniej oficjalnym charakterze.

Biała mucha i frak są w dalszym ciągu najbardziej eleganckim strojem na oficjalną ceremonie ślubną.

 

Dobre rady:

- jeśli chcesz w dniu ślubu wyglądać naprawdę wspaniale powinieneś pamiętać o zgraniu wszystkich detali

- koszula może wystawać poza rękaw marynarki tylko półtora - dwa centymetry

- buty, jeżeli ma być elegancko, powinny być sznurowane i wykonane ze skóry.

- czarne buty można założyć do każdego koloru spodni poza białymi

- spodnie powinny sięgać tuż za linie butów, nogawki powinny się tylko lekko załamywać o przód buta

- skarpetki powinny być utrzymane w kolorystyce butów

 

Fotograf i videofilmowiec

Twój ślub i wesele miną szybciej niż Ci się zdaje, ale wysokiej jakości zdjęcia i nagrania video będą przywracać te wspomnienia do końca życia. Zdjęcia lub film zrobione przez kolegę, wujka czy kogoś bliskiego  mogą odbiegać od waszych oczekiwań. Najlepiej jest wynająć profesjonalnego fotografa z doświadczeniem w fotografii ślubnej. Zadzwońcie do fotografa, i dowiedzcie się, czy ma wolne terminy, jakie oferuje usługi

i jaka jest ich cena. Oceniając wartość zdjęć, przypatrzcie się ich jakości, czy są dobrze wykadrowane, czy osoba, która je wykonywała potrafiła wyczuć i uchwycić odpowiedni moment. Te same kryteria zastosuj przy wyborze videofilmowca.

Pamiętajcie, fotograf i kamerzysta muszą mieć bezpośredni kontakt z gośćmi. Tylko wtedy będą mogli odpowiednio zareagować na to, co dzieje się na sali. Warto o tym pomyśleć już przy rezerwowaniu lokalu. Planując zatem miajsca na sali, zadbajcie o to, by było miejsce odpoczynku dla fotografa i filmowca, by tak zwany stoliczek służbowy znajdował się w odpowiednim miejscu, w tej samej sali co stół weselny. 

 

Muzyka

Nic nie oddaje tak nastroju chwili jak muzyka. Zdecydujcie się na muzykę - na żywo lub nagraną. Weźcie pod uwagę, że w różnych miejscach mogą być wymagane różne rodzaje muzyki (USC, kościół).

Spytajcie znajomych lub rodzinę o to, czy mogliby Wam kogoś zareklamować. Pamiętajcie o uprzednim przesłuchaniu kaset z nagraniami. Sprawdźcie referencje i najlepiej umówcie się na spotkanie z osobą, która będzie reprezentować zespół. Miejcie też na uwadze to, że osoby grające będą brały udział w Waszej ceremonii, musicie czuć się komfortowo w ich towarzystwie.

Wynajęcie DJ to koszt nieco mniejszy niż zespołu muzycznego, prawdopodobnie może zaoferować szerszy zakres muzyczny i różne style.

Upewnijcie się, czy jego sposób bycia i prowadzenia zabawy jest dla Was odpowiedni.

Dodaj komentarz