Organizer ślubny

Cztery miesiące wcześniej

Miesiąc miodowy

By odpocząć i nacieszyć się sobą warto wyjechać i to niekoniecznie na miesiąc, ale ustawowe trzy dni to zbyt mało. Złóżcie podanie o urlopy, przygotujcie niezbędne dokumenty, zarezerwujcie hotel lub wykupcie wycieczkę. A może zaszyjecie się w domku u znajomych… 

 

Zaproszenia

Czas na zamówienie zaproszeń, menu, winietek stołowych i... podziękowań dla gości.

Zanim zaczniecie wybierać musicie wiedzieć, że każde z zaproszeń ma swoją historię. To najpierw myśl grafika, ale już za chwile szkic, a później projekt, to krytyczne spojrzenie tych, którzy mają “to coś w sobie”, to opinie odwiedzających nas nowożeńców, to dyskusja nad rodzajem papieru, formatem, folii do tłoczeń, aplikacjami itp. Zaproszenie powstaje w wyniku całego procesu.
ZaproszeniaNaSlub.com proponują Wam zaproszenia tworzone z pasją, wiedząc że to zwiastun Waszego ślubu, jedynej takiej chwili w życiu. Wypracowane i nieprzypadkowe zaproszenie zapowiada zdarzenie ważne i godne starannego przygotowania się, a skrzętnie przechowywane staje się po latach przyczynkiem do wspomnień...

Tym z Was, którzy lubią zaskakiwać zaprezentujemy zaproszenia filigranowe wykonane techniką laserową z możliwością wycięcia Waszych imion i daty ślubu. Znajdziecie u nas wzory romantyczne, jak również zaproszenia z odrobiną żartu, a także pełne prostoty jednocześnie zachwycające elegancją.

 

Dobre rady:

-  Poinformujcie gości o weselu przynajmniej na 4 miesiące przed terminem uroczystości (pamiętaj, że im wcześniej tym lepiej, nawet pół roku, rok);
na ślub wypada zaprosić 3-4 tyg. wcześniej.

-  Wręczajcie zaproszenia osobiście jeśli jest to możliwe i nie zaklejajcie kopert;
wysyłajcie zaproszenia pocztą, wtedy gdy rodzina mieszka daleko.

-  Przygotujcie listę gości; najlepiej jest wydrukować ich nazwiska na zaproszeniu (personalizacja),

-  Gdy zapraszacie całe rodziny, wymieniajcie pełne imiona wszystkich jej członków, a nie tylko inicjały;
osoby powyżej 18-go roku życia zapraszajcie z osobami towarzyszącymi na oddzielnych zaproszeniach!

Zawiadomienie czy zaproszenie?

Zawiadomienie - pismo, list zawiadamiający o czymś;

Zawiadomić - udzielić komuś informacji o czymś; powiadomić kogoś;

Powyższe definicje zaczerpnięte ze słownika języka polskiego określają jasno, że zawiadomienie o ślubie jest praktycznie mało uzasadnioną formą zaproszenia chociażby tylko na ceremonię ślubu...

Wysyłasz zawiadomienie ale nie oczekujesz specjalnie przybycia adresata tej wiadomości...

"Zawiadomienie" ma sens - w odniesieniu do ceremonii ślubu - raczej po uroczystości niż przed nią. Jak odebrać wiadomość zatytułowaną "Zawiadomienie" o ślubie, który ma odbyć się tu i tu, o godzinie..., zawiadamiają: Szczęśliwi Narzeczeni... Iść czy nie iść? Z grzeczności i ciekawości pójdę ale bez przekonania, że zawiadamiającym zależy na mojej obecności.

Ta sama informacja z użytym tytułem "Zaproszenie" i dotycząca tylko ceremonii ślubu z pewnością rozbudzi entuzjazm w osobie zapraszanej, która z radością będzie uczestniczyła w tym ważnym wydarzeniu, a jednocześnie nie będzie oczekiwała, że przewidziano również jej obecność przy weselnym stole...

Kilka dodatkowych informacji dotyczących zaproszeń.

Do zaproszeń na przyjęcie weselne służy tzw. wkładka dopasowana wzorniczo do zaproszenia. Ale chcąc zaoszczędzić możecie zrezygnować z wkładki i na części zaproszenia umieścić adnotacje informującą o przyjęciu.

Menu weselne, za granicą oczywiste, u nas coraz częściej stosowane.

Winietki stołowe - małe kartoniki z wypisanym imieniem i nazwiskiem gościa - umieszczane są na stole przy nakryciu. Drukowane są razem z menu, w tej samej stylistyce co pozostałe druki ślubne.

Nie zapomnijcie wyrazić wdzięczności gościom za obecność i otrzymane prezenty  rozsyłając stosowne podziękowania po weselu.

 

Obrączki ślubne

Jeżeli kupując pierścionek zaręczynowy byliście zadowoleni z usług jubilera, warto do niego wrócić i wybrać obrączki, być może odwdzięczy się Wam dodatkowym rabatem. Warto wygrawerować coś osobistego na wewnętrznej stronie obrączek.

Rada dla Pana Młodego: zrób to w tajemnicy, niech dopiero po ślubie Panna Młoda pozna to zaczarowane słowo.

 

Prezenty

Ustalcie listę prezentów (jeżeli decydujecie się na tę formę), niektóre sklepy sporządzają na życzenie narzeczonych taką listę i informują gości, które pozycje z listy zostały już wykupione.

 

Warto zacząć intensywniej dbać o swój wygląd... mała dieta oczyszczająca, siłownia, gabinet kosmetyczny.

 

Jeżeli podpisujecie intercyzę musicie udać się do notariusza. Zadzwońcie, by dowiedzieć się o szczegóły.

Dodaj komentarz