Organizer Ślubny

Gratulacje! Jesteście zaręczeni i wkraczacie w nowy etap Waszego życia. Do momentu ceremonii planowanie ślubu będzie sprawą najważniejszą. Będziecie podejmować wiele decyzji, poprzedzonych gorączkowymi dyskusjami, ciężką pracą ale i satysfakcją.

Im więcej czasu na przygotowanie ślubu i wesela tym lepiej, rok jest optymalnym okresem. Niezależnie od tego, czy macie 12 miesięcy czy 12 tygodni, to i tak będziecie mieli ogromną liczbę szczegółów do zaplanowania.

Czeka Was spotkanie z dwoma rodzinami, oczekiwania mogą być różne. Aby wszystko przebiegło po Waszej myśli musicie wiedzieć czego chcecie.

 

Data i miejsce ślubu

Ustalcie wspólnie datę i miejsce ślubu. Jeżeli zamierzacie wypowiedzieć sakramentalne “Tak” trzeba zarezerwować wybrany  termin z dużym wyprzedzeniem. Szczególnie jeżeli chodzi o popularne USC, czy ulubione kościoły.

 

Charakter ceremonii

Ślub cywilny, cywilny i kościelny, czy tylko kościelny? Musicie zdecydować.

strój Panny Młodej - suknia ślubna

 

Strój Panny Młodej

Czas zacząć poszukiwania ślubnej kreacji. Szanując niepisaną tradycje zrób to z przyjaciółką, nie z przyszłym małżonkiem - chociaż to już się coraz cześciej zmienia.

Suknia, którą wybierzesz będzie najważniejszą i prawdopodobnie najdroższą częścią garderoby, jaką do tej pory posiadałaś. Odwiedzisz wiele salonów zanim znajdziesz suknię swoich marzeń, która uwidoczni wszystkie Twoje walory.

Ustalcie ostateczną listę gości i potwierdźcie kandydatury świadków. Jeżeli planujecie wieczory (panieński i kawalerski) ustalcie gdzie i kiedy się odbędą, ile osób zostanie zaproszonych i jakie atrakcje będą towarzyszyły zabawie.

 

Samochód

Zarówno Wy jak i Wasi goście będziecie potrzebować transportu. Wynajem limuzyny jest luksusem, na który powinniście sobie pozwolić.

Większość firm zajmujących się wynajmowaniem samochodów, liczy sobie stawkę od godziny i za rodzaj samochodu.

A może dorożka lub zabytkowy automobil…

Miesiąc miodowy

By odpocząć i nacieszyć się sobą warto wyjechać i to niekoniecznie na miesiąc, ale ustawowe trzy dni to zbyt mało. Złóżcie podanie o urlopy, przygotujcie niezbędne dokumenty, zarezerwujcie hotel lub wykupcie wycieczkę. A może zaszyjecie się w domku u znajomych… 

 

Zaproszenia

Czas na zamówienie zaproszeń, menu, winietek stołowych i... podziękowań dla gości.

Dekoracje weslene

Wysłaliście zaproszenia i nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na pisemne lub telefoniczne potwierdzenie. Zawsze ktoś się “wykruszy”, ale macie czas by zaprosić kogoś innego.

 

Kwiaty i dekoracje

Prawdopodobnie zakupicie więcej kwiatów na Wasz ślub, niż na jakąś inną uroczystość w Waszym życiu. Oprócz wiązanki ślubnej, będą potrzebne: bukiecik dla świadkowej oraz kwiatek do butonierki dla Pana Młodego i świadka.

Fryzura ślubna

Zaproszenia powinny być już rozesłane. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to jest to ostatni moment.

Nadszedł czas na wizytę u fryzjera i próbę generalną, na “drastyczne cięcia” jest już za późno.

Wizyta u kosmetyczki i próbny makijaż, ustalcie godzinę przyjazdu wizażystki w dniu ślubu. 

Sprawdźcie listę prezentów.

tort weselny

Ustalcie z orkiestrą przebieg przyjęcia. Będziecie tańczyli jako pierwsi, musicie ustalić rodzj utworu, którym rozpoczniecie szaleństwa na parkiecie. 

Przedyskutujcie jak posadzić gości, jeżeli macie winietki stołowe, jest szansa, że zapanujecie nad żywiołowością gości.

Mimo, iż wiele miejsc oferuje tort wliczony w cenę przyjęcia weselnego, to i tak będziecie sami  musieli się zdecydować na jego rodzaj i wielkość. Poproście swojego dostawce aby zaprezentował Wam zdjęcia różnych wyrobów i postarajcie się umówić na degustacje.

Spróbujcie prześledzić wszystko od początku do końca, jeżeli są jakieś braki, macie jeszcze czas aby zareagować.

Relaks przed ślubem

Pomimo wielu niespodzianek, a może i łez bezsilności udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Jest już stanowczo zapóźno na wieczór panieński i kawalerski, musicie być wypoczęci. Pożądanana odprężająca wizyta u kosmetyczki, a może sauna lub kino, spacer i dużo snu. A jeśli chcecie mieć podkrążone oczy, to róbcie co chcecie…

 

Dzień Ślubu

Jedną rzecz musicie zrobić na pewno: uśmiechnąć się do siebie na dzień dobry,

a później dobre śniadanie, fryzjer, wizażystka, lekki obiad... i z daleka od zdenerwowanych rodziców!

Ach cóż to był za ślub...! Gratulujemy!

Jeszcze przed powrotem do pracy wyślijcie gościom podziękowania.

Udajcie siędo właściwego sobie - ze względu na miejsce urodzenia,
a nie zamieszkania - USC i pobierzcie odpis skróconego aktu urodzenia. Osoby rozwiedzione odpis skrócony aktu małżeństwa

Przygotowania:
- cykl przygotowań do sakramentu małżeństwa -
w jednej z Waszych parafii otrzymacie wykaz tematów dziesięciu nauk przedmałzeńskich, w których należy wziąć udział w oreślonym terminie
-    rozmowa duszpasterska na temat wysłuchanych nauk
 przed małżeńskich
-  trzy indywidualne spotkania w poradni rodzinnej
-    udział w skupieniu przedślubnym
-  nieodzowne jest również przystąpienie do sakra-
 mentu pokuty i pojednania